Téma-> VelikOnOce..

10. dubna 2012 v 19:02 | xx70xx57 |  Téma týdne
Velikonoce?.. To každý určitě moc dobře známe, že?:-).. Kluci chodí (typicky) po vesnicích, zvoní na zvonky a koledují sladkosti, vajíčka, nebo sem tam toho paňáčka.. Mají čas od rána do 12.00hod.
Potom by měla přijít odpolední odveta, holky to, že je kluci pěkně zmydlili pomlázkama jim pěkně vrátí.. Polejou je vodou.. Takhle to učíme děcka.
Teď už se "velikonoce" moc neslaví... Nejvíce na vesnicích, tam se velikonoce, masopusty apod. dost dodržují. U nás v Čechách se také slaví, ale neberou se tolik vážně:-).. Vždyť víme jak to máme.. Ale jen málo lidí ví, co si těma velikonocema vůbec připomínáme.. Jedná se o nejvýznamější křesťanský svátek. Název svátku Velikonoce, se vztahuje na "velkou noc", v níž dle knihy Bible byl Kristus vzkříšen.
Ale to zajímá zřejmě jen málo lidí.. :-) Já moc velikonoce neuznávám, ale to už je každého věc.. :-)

LETOŠNÍ VELIKONOCE

Tak ráno u mě zvonily koledníci, samozřejmě jsem se bála, tak jsem nikomu neotevřela, přece jsem nebyla doma, někteří to určitě znají také :-D.. Okolo 12 hodiny jsem vyrazila za mojí prdloučkou kamarádkou.. Byly jsme chvilinku venku ještě s jejím přítelem. Potom se šel její přítel domů najíst a volal mi jeden úžasnej kluk... Něco jako *idol* :-D.. Byl tam ještě s jeho 2bráchama a bratránkem, samože uplně vylitý.. No to jsem měla kakánek, abych nedostala (taky že ne)... Potom šla Miška domů, tak jsem s ním zůstala sama.. :P.. No prostě uplně suprovej den s ním... Dost jsem si od toho slibovala... Den potom (dnes) se mi nálada krapet obrátila.. No co už:-)

A jak jste slavily velikonoce vy?... Doma v utajení, nebo jste někde lítaly?... Jaký na ně máte názor vy a jakou vzomínku?... Určitě pište do komentářů :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ~Anůů~ ~Anůů~ | Web | 11. dubna 2012 v 15:22 | Reagovat

Ahoj, na našem blogu právě probíhá soutěž KFU - kouzlo fotografického umění. Pokud se budeš chtít přihlásit, stačí zde: http://spolecnost-rozheldna.blog.cz/1203/kfu-kouzlo-fotografickeho-umeni-2012
(Ale před tím než se přihlásíš, doporučuji přečíst si další články týkající se soutěže v téže rubrice)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama