*Svoboda slova*

4. dubna 2012 v 20:59 | xx70xx57 |  Téma týdne

*******************
Co si představím pod pojmem *Svoboda slova*?
Pod tímto pojmem si představím svobodný názor. Názor, který je můj.. z mé hlavy a ne řeči někoho jiného. Každý by měl mít svůj názor na dannou věc a ne kopírovat názory ostatních. Všichni tady mluví o demokracii.. Co je to ale za demokracii?.. Má to jen pár výhod.. kupříkladu: Svoboda volby (ODS, ČSSD, DSSS...), Styl oblékání či hudby, apod.
Můžeme však říci otevřeně co si myslíme?.. .. Já si myslím že NE!
NAPŘÍKLAD:
Jak bychom dnešní *krizi* řešily my? Vemte si třeba *Hnutí Skinheads* nebo-li *Dělnickou mládež*.. někdo je obdivuje a někdo je odsuzuje.. proč je někdo odsuzuje?.. Vždyť je nenecháte ani promluvit a už je odsuzujete.. Každý je jiný.. Některým nacistům zkrátka vadí, že romové jsou černí.. (za to jakou barvu pleti mají přece nemohou).. a někomu (Daniel Landa) nevadí *jen* romové, ale všichni ti, kteří kašlou na pravidla.. Je tu bordel a nikdo to neřeší, za chvíly se tu vzájemně povraždíme, ale proč ne, vždyť je to v pořádku, hlavně žádný rasismus, že?.. Já si myslím, že to není ani tak o rasismu, ale o mentalitě.. Znám mnoho romů, kteří jsou lidově řečeno *degeši*, nejde mi o to, že jsou špinavý, to ať se staví třeba na hlavu, ale jde mi o to, že právě kvůli nim se jednou budu bát pustit své dítě samotné ven, aby se mu něco nestalo.. ,ALE.. znám také plno romů, kteří se chovají líp než *Češi*, chodí do práce, mají rodinu, jsou slušní.. :-)
ALE také znám plno *Čechů*, kteří se chovají nepopsatelně hrozně.., že na ně ani nemohu najít ta správná slova. Nejde o barvu pleti, ani o národnost, ale o chování:-)
*NA VŠECHNY DVOJÍ METR MÁTE, TAKHLE TO PŘECI NEJDE DÁL*
Toto téma bych tu mohla rozebírat hodně dlouho..

Takže to zkrátíme.. Svoboda slova si myslím, že nám, v tomto státě dost chybí.. Je důležité, aby každý řekl svůj názor.. Ale vemte si to z té druhé strany.. Asi by nebylo vhodné, aby opravdu každý říkal co si myslí.. Už jen ta představa mě děsí..

Jedna písnička k tomuto tématu, které jsem tu rozebírala:
Jinak se mějte hezky a děkuji, že jste navštívily můj blog:-)
S pozdravem xx70xx57

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

LÍBÍ SE VÁM TENTO BLOG?:-)

Ano
Ujde to :-/
Ne..

Komentáře

1 cob-starting cob-starting | 4. dubna 2012 v 21:27 | Reagovat

V podstatě s tebou souhlasím. Co se však projevů rasismu týče, některým je v dnešní době tolerován. Jsou to arabové. Ale to je na delší povídání. Ostatně, napsal jsem na to článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama